Article number: RCPLG40200
Piston rod-free cylinder with guide
Piston rodless cylinder with guide, 40-200
Article number: RCPLG40200
Documents for Piston rodless cylinder with guide, 40-200
iconPiston rodless cylinder with guide (⌀ 16 - 40)
Directly available
excl. VAT incl. VAT
Double acting
Media: Compressed air
Temperature range:
-10 ° C to + 80 ° C
Stroke:
⌀16: 100 - 3300 mm
⌀25-63: 100 - 5700 mm
TECHNICAL DATA
Piston diameter ⌀
40 mm
Stroke
200 mm
M
M6 mm
N
8 mm
M1 (mm)
M6
N1 (mm)
17
P
103
Q1 x Q2
58 x 58
S
70 mm
S1
32.5
VH
54
VS
54
A
150
WH
69
WS
72
Z
9
C
30 mm
D
162 mm
E
74 mm
F
53 mm
Thread (G)
G 1/4"
H
7.0 mm
L
93 mm